Koronawirus we Włoszech. Przepełnione szpitale i pacjenci na korytarzach

Koronawirus we Włoszech. Szpitale w trudnej sytuacji

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna, a szpitale nie nadążają z leczeniem chorych. Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem przekroczyła we Włoszech siedem i pół tysiąca, a potwierdzonych przypadków COVID-19 jest blisko 75 tysięcy. W placówkach medycznych brakuje nie tylko personelu i sprzętu, ale przede wszystkim miejsca. Łóżka z pacjentami znajdują się nawet na szpitalnych korytarzach. 

Szpitale we Włoszech przepełnione. Łóżka na korytarzach OIOMu. Zobacz nagranie z Bergamo

Internet obiegło nagranie z Bergamo – miejscowości leżącej niedaleko Mediolanu. Jest to jeden z najbardziej obciążonych w walce z koronawirusem szpitali we Włoszech. Każdego dnia do szpitala w Bergamo trafia około 50 – 60 pacjentów, z czego większość wymaga respiratorów. Korespondent portalu Sky News Stuart Ramsay w nagraniu pokazuje rzeczywistość dotkniętego kryzysem szpitala i rozmawia z personelem medycznym.

To jest ogromne obciążenie dla każdego systemu opieki zdrowotnej. […] Musimy reorganizować nasze pokoje ratunkowe i cały szpital […] – powiedział dr Roberto Cosentini.

Niemal cały szpital musiał zostać przeorganizowany, a pacjenci zakażeni koronawirusem hospitalizowani są w każdym możliwym pomieszczeniu. Zagospodarowano pomieszczenia socjalne, sale i poczekalnie. Nagranie to budzi wiele emocji i może skłonić mieszkańców Włoch do przestrzegania obostrzeń i zostania w domach. Do obejrzenia reportażu wezwał nawet minister spraw zagranicznych Włoch Luigi Di Maio.

Dodaj komentarz