Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Zakaz zgromadzeń publicznych i przemieszczania się poza domem

Zakaz przemieszczania się i spotkań towarzyskich w związku z koronawirusem. Czy można wyjść na spacer lub pobiegać?

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w związku z coraz szybciej rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Od jutro [25.03] w Polsce obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające możliwość swobodnego poruszania się poza domem. Z wyjątkiem drogi do/z pracy, udziału w wolontariacie, a także czynności niezbędnych w życiu codziennym (wizyta u lekarza, spacer z psem, zakupy spożywcze, krótki spacer rekreacyjny oraz zakupy w aptece) – nie będzie można opuszczać lokalu mieszkalnego.

Wprowadzony zostaje także całkowity zakaz zgromadzeń publicznych. Jeżeli zdecydujemy się wyjść z domu, możemy poruszać się samotnie lub z jednym towarzyszem. Spotkania więcej niż 2 osób są zakazane (z wyłączeniem rodzin). 

Ograniczenia w transporcie publicznym i uroczystościach religijnych z powodu koronawirusa

Ograniczenia będą dotyczyć także transportu publicznego. Od jutra w pojazdach komunikacji miejskiej przynajmniej połowa miejsc musi być wolna, a pasażerowie powinni zachować między sobą 1 miejsce odstępu. Nowe zasady dotyczą także udziału w uroczystościach religijnych – od jutra w każdej Mszy Świętej będzie mogło brać udział maksymalnie 5 osób, wyłączając z tego osoby pełniące posługę. Ograniczenia dotyczące przemieszczenia się mają obowiązywać do 11 kwietnia włącznie.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie gov.pl

Dodaj komentarz