Szczyt zachorowań we Włoszech. Prawie 1000 zgonów jednego dnia z powodu koronawirusa

Krysys we Włoszech. Prawie 1000 zgonów jednego dnia z powodu koronawirusa

We Włoszech w piątek zmarło 969 osób zakażonych koronawirusem. To największy bilans dzienny jaki do tej pory odnotowano. Na dzień dzisiejszy (sobota, 38.02) w kraju jest 9134 zmarłych na COVID-19. Potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech jest już blisko 87 tysięcy. Od czwartku do soboty odnotowany został wzrost o 25 tysięcy nowych zakażeń. Według włoskiego Instytutu Zdrowia zakażonych koronawirusem jest obecnie 9 procent pracowników służby zdrowia. Jak dotąd zakażenie potwierdzono u 46 lekarzy. 10950 ludzi uznano za wyleczonych. 

 

Szczyt zakażeń koronawirusem we Włoszech w tym tygodniu?

W rozmowie z rzymskim Radio Capital przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Ranieri Guerra oświadczył: “W tym tygodniu we Włoszech możliwy jest szczyt zakażeń koronawirusem.” W pewnych regionach Włoch można już bowiem zaobserwować zwalnianie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak tłumaczy ekspert: “Zwolnienie tempa wzrostu to czynnik nadzwyczaj pozytywny. Uważam, że w niektórych regionach jesteśmy blisko punktu spadku krzywej, a zatem szczyt zakażeń może zostać osiągnięty w tym tygodniu, a potem spadać”

Guerra dodał, że: “Ten tydzień i początek następnego będą decydujące, bo będzie to moment, w którym powinny odnieść skutek rozporządzenia rządu sprzed 15-20 dni”.

Przedstawiciel WHO powiedział, że w ciągu kilku następnych dni można spodziewać się szybkiego spadku zakażeń, a w konsekwencji do spadku liczby zgonów.

Dodaj komentarz